Hälsa ju inte en quick-fix, utan att det är något vi kontinuerligt får arbeta med. Ibland satsar vi lite mer dedikerat och ibland får vi ”hålla i och pausa”, och underhålla de resultat vi uppnått (oavsett om de är små eller stora).
I arbetet med att utveckla medlemskapet Hälsodetektiverna har vi tagit fram något som vi kallar för ”Din färdplan – en hälsoprocess i 6 steg”. Oavsett om du väljer att bli medlem eller inte kan du ha nytta av att förstå den här färdplanen. I vår podcast kan du idag höra Karl Hultén gå igenom detta.
Tanken med färdplanen är att den ska kunna ge dig riktning oavsett var du är i din hälsoresa. Denna färdplan kommer ligga till grund för det arbete vi gör inom Hälsodetektiverna.



